Wakacje w Sztutowie

Sztutowo jest jedną z turystycznych miejscowości położonych na terenach mierzei wiślanej. W czasie drugiej wojny światowej znajdował się tam obóz koncentracyjny, w którym więziono zarówno Polaków jak i osoby z innych krajów, które były przeciwne agresji ze strony Niemiec. Aktualnie funkcjonuje tam muzeum, które ukazuje codzienności w obozie, to w jaki sposób wypoczywano, jedzono, jak dbano o higienę oraz jak pozbywano się więźniów.
W związku z tym, że pokoje do wynajęcia krynica morska to jednak nie tylko muzeum możemy odnaleźć wiele innych atrakcji. Dzięki dogodnej lokalizacji miejscowość znajduje się w niewielkich odległościach od innych popularnych wiosek regionu. W ciągu zaledwie kilku minut możemy dotrzeć do Stegny i zwiedzić zabytkowy kościół ryglowy, podjechać do Krynicy morskiej żeby obejrzeć latarnię lub wprost z molo przepłynąć się statkiem wycieczkowym albo szybką motorówką co bez wątpienia przysporzy wielu niezapomnianych wrażeń.

Do wielu miejsc dotrzemy kolejką, która w sezonie kursuje kilka razy w ciągu dnia. W związku z tym, że okolice Sztutowa jak i sama miejscowość są nastawione na turystów, istnieje duża konkurencja przez co możemy liczyć na niższe ceny niż w przypadku większych miejscowości znajdujących się bezpośrednio nad wybrzeżem.

Dodaj komentarz